#1 2008-11-02 17:03:32

Animo

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-02
Posty: 9
Punktów :   

Czym jest pokemon?

Pokemon-fikcyjne stworzenia będące bohaterami serii anime.


Pierwotnie były postaciami w grze Pokémon Green wydanej w połowie 1997 na Game Boy Pocket, później świat pokémonów zaadaptowany został na potrzeby serii anime i filmów, co zaowocowało światowym zainteresowaniem pokémonami oraz zalaniem rynków zabawkami i gadżetami z wizerunkami postaci z serii.

Serial opowiadająca o chłopcu o imieniu Ash Ketchum, który wyrusza w podróż, aby zdobyć tytuł Mistrza Pokémon. W trakcie podróży spotka nowych przyjaciół (Misty, Brock, Tracey, May, Max i Dawn), przysporzy sobie wrogów (Zespół R, Zespół Magma i Zespół Aqua), stoczy wiele pojedynków z lokalnymi mistrzami pokémon, aby zdobyć odznaki, które pozwolą dostać mu się do finałów i co ważniejszych turniejów.

Pierwszym pokémonem Asha będzie Pikachu, którego dostanie od profesora Oaka. Po drodze nie raz spotka także swojego rywala, Gary’ego Oaka, wnuka profesora Oaka, z którym Ash często się komunikuje, aby zasięgnąć porady. Od profesora dostał także Pokédex urządzenie, w którym skatalogowana jest cała wiedza o pokémonach, zabrana przez profesora Oaka. Ash często odwiedzi też którąś z oficerów Jenny lub sióstr Joy (w każdym mieście są identycznie wyglądające, różnią się charakterem).

Pokémony, łapane przez trenerów, są najczęściej przechowywane w Pokéballach (choć istnieją również inne Balle). Ich właściciele mają obowiązek opiekować się nimi. Każdy pokémon należy do jednego z osiemnastu typów, zna ataki, które stosuje podczas bitwy między trenerami pokémonów, ma własne statystyki (atak, obrona, szybkość, specjalny atak, specjalna obrona, specjalność), itp.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aa2aapl.pun.pl jeden www.fsb.pun.pl żarty o murarzach pokaz smieszne obrazki